Gęsina i polskie gęsi - bezpieczna żywność

Wpis

wtorek, 29 marca 2011

Smalec z gęsi - właściwości lecznicze

 

Smalec z gęsi oprócz niezłego smaku zawiera także właściwości lecznicze, stąd też od stuleci znajduje zastosowanie jako środek przeciwbólowy. Do dziś nasze babcie używają go w celu leczenia różnych schorzeń i dolegliwości.
Po dodaniu olejku rycynowego (około 30 ml do jednego słoiczka smalcu) jest bardzo skuteczny na bóle stawów, biodra czy kręgosłupa, zwłaszcza w przypadku ludzi starszych, którym stawy zaczynają z wiekiem odmawiać posłuszeństwa. Przy takiej kombinacji należy olejek rycynowy bardzo dobrze zmieszać ze smalcem, najlepiej przez wstrząśnięcie. Otrzymany preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej i każdego wieczoru stosować na bolące stawy poprzez dokładne wcieranie przez około 5 minut. Po około miesiącu kuracji, bóle powinny ustąpić przynosząc upragnioną ulgę.
W przypadku bólu kręgosłupa, należy nacierać go 1 do 3 razy w tygodniu w następujący sposób:
nakładamy miksturę na plecy i jednostajnym powolnym ruchem nacieramy od dołu ku górze na całej długości, umożliwiając przeniknięcie preparatu do wnętrza kręgosłupa poprzez skórę, tkankę mięsno-tłuszczową i błonę kręgosłupa.. W miarę upływy czasu nacieranie powinno być coraz szybsze i trwać około 15 minut.

Metoda leczenia smalcem z gęsi jest jednocześnie i w miarę prosta i bardzo skuteczna co czyni ten sposób leczenia wysoce rekomendowany przez wielu lekarzy.
Znany jest też pewien przepis na lecenie smalcem, który pochodzi ze Śląska. Polega on na połączeniu jednej łyżeczki smalcu z łyżeczką miodu, a następnie na rozpuszczeniu mieszanki w ½ szklanki gorącego mleka. Miksturę taką należy spożywać raz do trzech razy dziennie, w szczególności przed snem.
Smalec z gęsi może być również bez połączenia z innymi substancjami. W przypadku małych dzieci działa jako środek rozgrzewający. Wciera się wówczas czysty smalec bez żadnych domieszek w piersi i plecy przed snem.
Smalec gęsi bez dodatków i konserwantów to najlepszy tłuszcz zwierzęcy.

 

Więcej o smalcu na www.drobgen.pl


Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
drobgeninfo.1
Czas publikacji:
wtorek, 29 marca 2011 11:33

Polecane wpisy

Kanał informacyjny